Порівняння
Додайте товари для порівняння
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб: 10:00–17:00

0
Мій кошик

Гаманці

У стародавні часи людина замість грошей використовувала шкурки тварин, ракушки, камені. В ті часи гаманців ще не було, як і кишень на одязі. Пізніше, люди носили монети в складках одягу.

Перші гаманці були схожі на мішечок, який називали капшук. Це слово символізувало багатство. Люди складали приказки: «Добра земля - повний капшук, худа земля - порожній капшук»; «Хоч капшук порожій, так совість чиста»; «Журиться Фома, що порожній у нього капшук»; «За перо візьметься - у мужика капшук і борода трясеться».

У багатьох країнах жаба символізує багатство. Це не випадково. На Україні гаманці шили в формі жаби. Вважалося, що це примножить багатство.

Через деякий час, замість монет з'явилися паперові гроші. Мішок прийняв вигляд плоского, гладкого гаманця - портмоне (франц. Porter - носити, monnaie - гроші).

У ХVI столітті гаманці стали відрізнятися по фасону. Жіночі гаманці призначалися не тільки для грошей, пані в них носили дрібнички, коштовності, особисті листи. Чоловічі гаманці були невеликих розмірів, носили в них одні монети.

У ХIХ столітті були шкіряні гаманці на застібці, часто прикрашені вишивкою. Мали різноманітну форму і більше були схожі на сучасні.

У ХХ столітті моделі гаманців стрімко змінювалися. З'явилися гаманці різних кольорів і форм, на блискавках і кнопках, з натуральної та штучної шкіри.

В даний час гаманець - це обов'язковий аксесуар кожної людини, здатний підкреслити індивідуальність свого власника.

Ласкаво просимо в інтернет-магазин ZigZak. Приємних покупок!

Вгору
Google Tag Manager End Google Tag Manager Google Tag Manager (noscript) End Google Tag Manager (noscript)